ДАБІ на Миколаївщині посилює взаємодію з місцевою інспекцією архітектурно-будівельного контролю
Логотип WordPress

Управлінням Держархбудінспекції у Миколаївській області спільно з новоутвореним органом – Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради – проведено нараду з актуальних питань містобудування.

У рамках зустрічі говорили про реформу законодавства в галузі будівництва, процес децентралізації системи держархбудконтролю та її вплив на розвиток місцевих громад.

Крім того, піднято практичні питання здійснення контрольно-інспекційних заходів на об’єктах будівництва. Зокрема, щодо виконання раніше наданих приписів про усунення порушень, а також за зверненнями фізичних та юридичних осіб. Обговорено порядок дій під час недопущення посадових осіб архбудконтролю для здійснення перевірки або за відсутності суб’єктів містобудування чи їх уповноважених представників.

Проаналізовано порядок вжиття заходів до порушників містобудівного законодавства, у тому числі притягнення до відповідальності та скасування документів декларативного чи дозвільного характеру.

Увагу присутніх закцентовано на важливості підтримання постійної прозорої комунікації з усіма суб’єктами містобудівної діяльності. Адже відкритість, діалог, надання необхідних консультацій та роз’яснень є одним із пріоритетів роботи органів архбудконтролю із забудовниками та громадянами.

За результатами наради між територіальним органом ДАБІ та місцевою інспекцією узгоджено єдиний підхід для безумовного дотримання законодавчих вимог під час здійснення архітектурно-будівельного контролю та нагляду на території області та міста Миколаїв. Також визначено механізм оперативної взаємодії між цими органами для розгляду та вирішення проблемних питань, які виникають при виконанні відповідних функцій.

Матеріал надано сайтом ДАБІ

Продолжить чтение...